Türkmenistanyň Mejlisi (Parlamenti) kanun çykaryjy häkimiýeti amala aşyrýan wekilçilikli edaradyr

TÜRKMENISTANYŇ MEJLISI

Türkmençe

TÜRKMENISTANYŇ MEJLISI

Türkmençe

Deputatlar

A B Ç D E Ä F G H I J Ž K L M N Ň O Ö P R S Ş T U Ü W Y Ý Z
Gurbanmyradow Allamyrat Geldimyradowiç
Saýlaw okrugy: 125-nji «Serhetabat» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ylym, bilim, medeniýet we ýaşlar syýasaty baradaky komiteti
Çaryýew Arslan Meredowiç
Saýlaw okrugy: 124-nji «Pendi» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ýerli wekilçilikli häkimiýet we öz-özüňi dolandyryş edaralary bilen işlemek baradaky komiteti
Haýydow Arslan Hudaýberdiýewiç
Saýlaw okrugy: 123-nji «Tagtabazar» saýlaw okrugy
Komiteti:
Daşky gurşawy goramak, tebigatdan peýdalanmak we agrosenagat toplumy baradaky komiteti
Aşyrow Gurbanmyrat Durdymyradowiç
Saýlaw okrugy: 122-nji «Miras» saýlaw okrugy
Komiteti:
Durmuş syýasaty baradaky komiteti
Babanyýazow Maksat Berdimuhammedowiç
Saýlaw okrugy: 121-nji «Ylham» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ykdysady meseleler baradaky komiteti
Allanowa Aýjemal Täçnazarowna
Saýlaw okrugy: 120-nji «Murgap» saýlaw okrugy
Komiteti:
Halkara we parlamentara aragatnaşyklar baradaky komiteti
Gurbangeldiýew Begenç Kerimowiç
Saýlaw okrugy: 119-njy «Soltanbent» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ykdysady meseleler baradaky komiteti
Rahmedow Ali Muradowiç
Saýlaw okrugy: 118-nji «Ýolöten» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ýerli wekilçilikli häkimiýet we öz-özüňi dolandyryş edaralary bilen işlemek baradaky komiteti
Saparow Orazgeldi Şamyradowiç
Saýlaw okrugy: 117-nji «Rehnet» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ýerli wekilçilikli häkimiýet we öz-özüňi dolandyryş edaralary bilen işlemek baradaky komiteti
Berdiýewa Senem Sapargeldiýewna
Saýlaw okrugy: 116-njy «Türkmengala» saýlaw okrugy
Komiteti:
Kada-kanunçylyk baradaky komiteti
Baýmyradowa Şirin Seýitkulyýewna
Saýlaw okrugy: 115-nji «Garagum» saýlaw okrugy
Komiteti:
Halkara we parlamentara aragatnaşyklar baradaky komiteti
Çarşakow Saparmyrat Gündogdyýewiç
Saýlaw okrugy: 114-nji «Mekan» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ykdysady meseleler baradaky komiteti
Zyrryýew Kerwen Garlyýewiç
Saýlaw okrugy: 113-nji «Soltan Sanjar» saýlaw okrugy
Komiteti:
Halkara we parlamentara aragatnaşyklar baradaky komiteti
Garagulowa Maral Atamyradowna
Saýlaw okrugy: 112-nji «Merw» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ylym, bilim, medeniýet we ýaşlar syýasaty baradaky komiteti
Amandurdyýew Atamyrat Ýagmyrowiç
Saýlaw okrugy: 111-nji «Çaşgyn» saýlaw okrugy
Komiteti:
Durmuş syýasaty baradaky komiteti
Nurymow Süleýman Muhammetamanowiç
Saýlaw okrugy: 110-njy «Garaýap» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ykdysady meseleler baradaky komiteti
Ýomudow Tirkişmyrat Amanmuhammedowiç
Saýlaw okrugy: 109-njy «Sakarçäge» saýlaw okrugy
Komiteti:
Kada-kanunçylyk baradaky komiteti
Kössekow Atamyrat Agamyradowiç
Saýlaw okrugy: 108-nji «Wekilbazar» saýlaw okrugy
Komiteti:
Kada-kanunçylyk baradaky komiteti
Şirmämmedow Jumamuhamet Hudaýberdiýewiç
Saýlaw okrugy: 107-nji «Rysgally» saýlaw okrugy
Komiteti:
Daşky gurşawy goramak, tebigatdan peýdalanmak we agrosenagat toplumy baradaky komiteti
Hapbaýew Döwran Atajanowiç
Saýlaw okrugy: 106-njy «Wekil» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ylym, bilim, medeniýet we ýaşlar syýasaty baradaky komiteti
Bekmyradow Akmuhammet Nurmuhammedowiç
Saýlaw okrugy: 105-nji «Türkmenistan» saýlaw okrugy
Komiteti:
Kada-kanunçylyk baradaky komiteti
Eşşäýew Ýusupguly Aşyrgulyýewiç
Saýlaw okrugy: 104-nji «Peşanaly» saýlaw okrugy
Komiteti:
Adam hukuklaryny we azatlyklaryny goramak baradaky komiteti
Annagurbanow Bäşim Durdyýewiç
Saýlaw okrugy: 103-nji «Zarpçy» saýlaw okrugy
Komiteti:
Daşky gurşawy goramak, tebigatdan peýdalanmak we agrosenagat toplumy baradaky komiteti
Bäşimow Artyk Çaryýewiç
Saýlaw okrugy: 102-nji «Jemgyýet» saýlaw okrugy
Komiteti:
Adam hukuklaryny we azatlyklaryny goramak baradaky komiteti
Janmyradow Maksat Çarymyradowiç
Saýlaw okrugy: 101-nji «Oguzhan» saýlaw okrugy
Komiteti:
Durmuş syýasaty baradaky komiteti
Abdyýew Orazdurdy Abdyýewiç
Saýlaw okrugy: 100-nji «Baýramaly» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ylym, bilim, medeniýet we ýaşlar syýasaty baradaky komiteti
Gurbanmyradow Çary Annamyradowiç
Saýlaw okrugy: 99-njy «Kemine» saýlaw okrugy
Komiteti:
Adam hukuklaryny we azatlyklaryny goramak baradaky komiteti
Annaýew Ýusup Orazberdiýewiç
Saýlaw okrugy: 98-nji «Şapak» saýlaw okrugy
Komiteti:
Durmuş syýasaty baradaky komiteti
Orazmeredow Merdan Artykowiç
Saýlaw okrugy: 97-nji «Mary» saýlaw okrugy
Komiteti:
Adam hukuklaryny we azatlyklaryny goramak baradaky komiteti
Mustakowa Hatyça Muratowna
Saýlaw okrugy: 96-njy «Magdanly» saýlaw okrugy
Komiteti:
Adam hukuklaryny we azatlyklaryny goramak baradaky komiteti
Allakulyýew Erkin Çaryýewiç
Saýlaw okrugy: 95-nji «Garlyk» saýlaw okrugy
Komiteti:
Adam hukuklaryny we azatlyklaryny goramak baradaky komiteti
Rozyýew Nepes Janmuradowiç
Saýlaw okrugy: 94-nji «Köýtendag» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ylym, bilim, medeniýet we ýaşlar syýasaty baradaky komiteti
Hezziýew Amangeldi Kerimgulyýewiç
Saýlaw okrugy: 93-nji «Döwletli» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ylym, bilim, medeniýet we ýaşlar syýasaty baradaky komiteti
Awlýakulyýew Intizar Dowrankulyýewiç
Saýlaw okrugy: 92-nji «Hojambaz» saýlaw okrugy
Komiteti:
Durmuş syýasaty baradaky komiteti
Berkeliýew Toýly Jorakulowiç
Saýlaw okrugy: 91-nji «Ýalkym» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ýerli wekilçilikli häkimiýet we öz-özüňi dolandyryş edaralary bilen işlemek baradaky komiteti
Hemraýew Gadam Meretkulyýewiç
Saýlaw okrugy: 90-njy «Kerki» saýlaw okrugy
Komiteti:
Durmuş syýasaty baradaky komiteti
Meredow Durdyguly Nazargulyýewiç
Saýlaw okrugy: 89-njy «Astanababa» saýlaw okrugy
Komiteti:
Kada-kanunçylyk baradaky komiteti
Çaryýew Nepes Narbaýewiç
Saýlaw okrugy: 88-nji «Seýdi» saýlaw okrugy
Komiteti:
Halkara we parlamentara aragatnaşyklar baradaky komiteti
Haýydowa Ogulnur Narkulyýewna
Saýlaw okrugy: 87-nji «Halaç» saýlaw okrugy
Komiteti:
Daşky gurşawy goramak, tebigatdan peýdalanmak we agrosenagat toplumy baradaky komiteti
Ilow Baýram Jomartowiç
Saýlaw okrugy: 86-njy «Pelwert» saýlaw okrugy
Komiteti:
Kada-kanunçylyk baradaky komiteti
Öwlýagulyýew Baýram Astanagulyýewiç
Saýlaw okrugy: 85-nji «Garabekewül» saýlaw okrugy
Komiteti:
Daşky gurşawy goramak, tebigatdan peýdalanmak we agrosenagat toplumy baradaky komiteti
Akyýewa Çemen Jumamyrat gyzy
Saýlaw okrugy: 84-nji «Saýat» saýlaw okrugy
Komiteti:
Adam hukuklaryny we azatlyklaryny goramak baradaky komiteti
Şadyýew Bahadur Babakulyýewiç
Saýlaw okrugy: 83-nji «Sakar» saýlaw okrugy
Komiteti:
Daşky gurşawy goramak, tebigatdan peýdalanmak we agrosenagat toplumy baradaky komiteti
Joraýewa Zuleýha Rozybaýewna
Saýlaw okrugy: 82-nji «Amul» saýlaw okrugy
Komiteti:
Durmuş syýasaty baradaky komiteti
Akyýewa Bossan Bäşimowna
Saýlaw okrugy: 81-nji «Lebap» saýlaw okrugy
Komiteti:
Kada-kanunçylyk baradaky komiteti
Jumadurdyýew Atajan Isaýewiç
Saýlaw okrugy: 80-nji «Türkmenabat» saýlaw okrugy
Komiteti:
Adam hukuklaryny we azatlyklaryny goramak baradaky komiteti
Seýidowa Bahar Hojamuradowna
Saýlaw okrugy: 79-njy «Darganata» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ylym, bilim, medeniýet we ýaşlar syýasaty baradaky komiteti
Hasanow Zahid Ýusupowiç
Saýlaw okrugy: 78-nji «Jeýhun» saýlaw okrugy
Komiteti:
Kada-kanunçylyk baradaky komiteti
Rozyýew Gahryman Öwlýakulyýewiç
Saýlaw okrugy: 77-nji «Farap» saýlaw okrugy
Komiteti:
-
Jumaýew Babamurat Kemalowiç
Saýlaw okrugy: 76-njy «Çärjew» saýlaw okrugy
Komiteti:
Halkara we parlamentara aragatnaşyklar baradaky komiteti
Ýarowa Jahan Jorakulyýewna
Saýlaw okrugy: 75-nji «Zergär» saýlaw okrugy
Komiteti:
Halkara we parlamentara aragatnaşyklar baradaky komiteti
Ýumitow Serdar Baýramowiç
Saýlaw okrugy: 74-nji «Amyderýa» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ykdysady meseleler baradaky komiteti
Dosmedow Merdan Hudaýberenowiç
Saýlaw okrugy: 73-nji «Hojagala» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ýerli wekilçilikli häkimiýet we öz-özüňi dolandyryş edaralary bilen işlemek baradaky komiteti
Omarow Allaýar Hydyrowiç
Saýlaw okrugy: 72-nji «Asuda» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ykdysady meseleler baradaky komiteti
Haýdarowa Laçyn
Saýlaw okrugy: 71-nji «Dänew» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ykdysady meseleler baradaky komiteti
Hangeldiýew Arazmyrat
Saýlaw okrugy: 70-nji «Şabat» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ýerli wekilçilikli häkimiýet we öz-özüňi dolandyryş edaralary bilen işlemek baradaky komiteti
Gaýypow Serdar Aşyrowiç
Saýlaw okrugy: 69-njy «Daşoguz» saýlaw okrugy
Komiteti:
Daşky gurşawy goramak, tebigatdan peýdalanmak we agrosenagat toplumy baradaky komiteti
Sadullaýew Rasul Kamilowiç
Saýlaw okrugy: 68-nji «Ruhubelent» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ykdysady meseleler baradaky komiteti
Artykow Döwran Arazowiç
Saýlaw okrugy: 67-nji «Sarygamyş» saýlaw okrugy
Komiteti:
Daşky gurşawy goramak, tebigatdan peýdalanmak we agrosenagat toplumy baradaky komiteti
Meredow Nurgeldi Babageldiýewiç
Saýlaw okrugy: 66-njy «Aýböwür» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ykdysady meseleler baradaky komiteti
Maşalaýew Amanmyrat Şyhyýewiç
Saýlaw okrugy: 65-nji «S.Türkmenbaşy» saýlaw okrugy
Komiteti:
Durmuş syýasaty baradaky komiteti
Durdymedowa Ogulşad Sapardurdyýewna
Saýlaw okrugy: 64-nji «S.A.Nyýazow» saýlaw okrugy
Komiteti:
Kada-kanunçylyk baradaky komiteti
Haýytjanow Ýeňiş Sultanmuradowiç
Saýlaw okrugy: 63-nji «Nowbahar» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ylym, bilim, medeniýet we ýaşlar syýasaty baradaky komiteti
Nepesow Kakamammet Hemraýewiç
Saýlaw okrugy: 62-nji «S.Rozmetow» saýlaw okrugy
Komiteti:
Durmuş syýasaty baradaky komiteti
Amanýazowa Enejan Saparmuhamedowna
Saýlaw okrugy: 61-nji «Bossan» saýlaw okrugy
Komiteti:
Adam hukuklaryny we azatlyklaryny goramak baradaky komiteti
Babaýew Baýmyrat Atanaýewiç
Saýlaw okrugy: 60-njy «Gürgenç» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ylym, bilim, medeniýet we ýaşlar syýasaty baradaky komiteti
Jumaýewa Maýsa Ýegenmyradowna
Saýlaw okrugy: 59-njy «Derýalyk» saýlaw okrugy
Komiteti:
Kada-kanunçylyk baradaky komiteti
Şäherow Jumamyrat Paltabaýewiç
Saýlaw okrugy: 58-nji «Köneürgenç» saýlaw okrugy
Komiteti:
Halkara we parlamentara aragatnaşyklar baradaky komiteti
Gurbandurdyýew Şatlyk Meretdurdyýewiç
Saýlaw okrugy: 57-nji «Agzybirlik» saýlaw okrugy
Komiteti:
Daşky gurşawy goramak, tebigatdan peýdalanmak we agrosenagat toplumy baradaky komiteti
Kurambaýewa Mähriban Satywaldyýewna
Saýlaw okrugy: 55-nji «Dessan» saýlaw okrugy
Komiteti:
Halkara we parlamentara aragatnaşyklar baradaky komiteti
Toýlyýewa Aýnabat Gaýypowna
Saýlaw okrugy: 55-nji «Dessan» saýlaw okrugy
Komiteti:
Halkara we parlamentara aragatnaşyklar baradaky komiteti
Kutlyýewa Aýgözel Akmuradowna
Saýlaw okrugy: 54-nji «Baýdak» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ykdysady meseleler baradaky komiteti
Durdyýew Gurbangylyç Arazowiç
Saýlaw okrugy: 53-nji «Gubadag» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ýerli wekilçilikli häkimiýet we öz-özüňi dolandyryş edaralary bilen işlemek baradaky komiteti
Seýilow Baýly Toýlyýewiç
Saýlaw okrugy: 52-nji «Aksaraý» saýlaw okrugy
Komiteti:
Adam hukuklaryny we azatlyklaryny goramak baradaky komiteti
Musaýew Atageldi Amangeldiýewiç
Saýlaw okrugy: 51-nji «Yzmykşir» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ylym, bilim, medeniýet we ýaşlar syýasaty baradaky komiteti
Tuwakow Merdan Baýramdurdyýewiç
Saýlaw okrugy: 50-nji «Görogly» saýlaw okrugy
Komiteti:
Halkara we parlamentara aragatnaşyklar baradaky komiteti
Toýlyýew Aşyr Hudaýnazarowiç
Saýlaw okrugy: 49-njy «Boldumsaz» saýlaw okrugy
Komiteti:
Daşky gurşawy goramak, tebigatdan peýdalanmak we agrosenagat toplumy baradaky komiteti
Kanjanow Atamurat Otuzbaýewiç
Saýlaw okrugy: 48-nji «Rowaçlyk» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ýerli wekilçilikli häkimiýet we öz-özüňi dolandyryş edaralary bilen işlemek baradaky komiteti
Otuzow Magsat Nurgylyjowiç
Saýlaw okrugy: 47-nji «Nowruz» saýlaw okrugy
Komiteti:
Kada-kanunçylyk baradaky komiteti
Atabaýew Ýakup Otuzbaýewiç
Saýlaw okrugy: 46-njy «Akdepe» saýlaw okrugy
Komiteti:
Halkara we parlamentara aragatnaşyklar baradaky komiteti
Arazow Serdar Arazdurdyýewiç
Saýlaw okrugy: 45-nji «Diýar» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ykdysady meseleler baradaky komiteti
Gylyçmyradowa Jeren Aşyrgeldiýewna
Saýlaw okrugy: 44-nji «Altynýol» saýlaw okrugy
Komiteti:
Adam hukuklaryny we azatlyklaryny goramak baradaky komiteti
Keriýew Ýazpolat Nurpolatdowiç
Saýlaw okrugy: 43-nji «Balkanabat» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ylym, bilim, medeniýet we ýaşlar syýasaty baradaky komiteti
Çendirow Guwanç Amanmämmedowiç
Saýlaw okrugy: 42-nji «Balkan» saýlaw okrugy
Komiteti:
Halkara we parlamentara aragatnaşyklar baradaky komiteti
Hajymämmedow Baýrammyrat Amanalyýewiç
Saýlaw okrugy: 41-nji «Gumdag» saýlaw okrugy
Komiteti:
Durmuş syýasaty baradaky komiteti
Mämiýewa Şemşat Gylyçdurdyýewna
Saýlaw okrugy: 40-njy «Magtymguly» saýlaw okrugy
Komiteti:
Adam hukuklaryny we azatlyklaryny goramak baradaky komiteti
Aşyrow Wezirgeldi Gazakbaýewiç
Saýlaw okrugy: 39-njy «Gyzylarbat» saýlaw okrugy
Komiteti:
Daşky gurşawy goramak, tebigatdan peýdalanmak we agrosenagat toplumy baradaky komiteti
Geldimämmedow Muhammetberdi Taňyrguliýewiç
Saýlaw okrugy: 38-nji «Esenguly» saýlaw okrugy
Komiteti:
Kada-kanunçylyk baradaky komiteti
Weliýew Tuwakgylyç Döwletgylyç ogly
Saýlaw okrugy: 37-nji «Bereket» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ykdysady meseleler baradaky komiteti
Maýewa Annabagt Amangulyýewna
Saýlaw okrugy: 36-njy «Türkmenbaşy» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ylym, bilim, medeniýet we ýaşlar syýasaty baradaky komiteti
Matdyýew Eziz Nyýazgurbanowiç
Saýlaw okrugy: 35-nji «Awaza» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ýerli wekilçilikli häkimiýet we öz-özüňi dolandyryş edaralary bilen işlemek baradaky komiteti
Diwanowa Meňli Abalakowna
Saýlaw okrugy: 34-nji «Daşarbat» saýlaw okrugy
Komiteti:
Adam hukuklaryny we azatlyklaryny goramak baradaky komiteti
Serdarow Ata Öweznepesowiç
Saýlaw okrugy: 33-nji «Ahal» saýlaw okrugy
Komiteti:
Halkara we parlamentara aragatnaşyklar baradaky komiteti
Hojaýewa Ogulmaral Gurbansähedowna
Saýlaw okrugy: 32-nji «Arçman» saýlaw okrugy
Komiteti:
Adam hukuklaryny we azatlyklaryny goramak baradaky komiteti
Aşyrow Gurbangeldi Jumamyradowiç
Saýlaw okrugy: 31-nji «Sarahs» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ykdysady meseleler baradaky komiteti
Şamyradowa Aýsoltan Atamyradowna
Saýlaw okrugy: 30-njy «Altyn asyr» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ykdysady meseleler baradaky komiteti
Akgaýew Orazgeldy
Saýlaw okrugy: 29-njy «Babadaýhan» saýlaw okrugy
Komiteti:
Durmuş syýasaty baradaky komiteti
Sähedow Gaýypgeldi
Saýlaw okrugy: 28-nji «Göniamaşa» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ylym, bilim, medeniýet we ýaşlar syýasaty baradaky komiteti
Begmyradow Serdar
Saýlaw okrugy: 27-nji «Agalaň» saýlaw okrugy
Komiteti:
Daşky gurşawy goramak, tebigatdan peýdalanmak we agrosenagat toplumy baradaky komiteti
Ataýewa Enejan Meredowna
Saýlaw okrugy: 26-njy «Tejen» saýlaw okrugy
Komiteti:
Halkara we parlamentara aragatnaşyklar baradaky komiteti
Muhammedowa Gurbangözel Ataýewna
Saýlaw okrugy: 25-nji «Duşak» saýlaw okrugy
Komiteti:
Kada-kanunçylyk baradaky komiteti
Hojyýewa Maýa Annageldiýewna
Saýlaw okrugy: 24-nji «Kaka» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ylym, bilim, medeniýet we ýaşlar syýasaty baradaky komiteti
Öräýew Möwlam
Saýlaw okrugy: 23-nji «Ak bugdaý» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ýerli wekilçilikli häkimiýet we öz-özüňi dolandyryş edaralary bilen işlemek baradaky komiteti
Sarjaýew Annamuhammet Ataýewiç
Saýlaw okrugy: 22-nji «Änew» saýlaw okrugy
Komiteti:
Durmuş syýasaty baradaky komiteti
Baýrammyradow Begençgeldi Merdanowiç
Saýlaw okrugy: 21-nji «Derweze» saýlaw okrugy
Komiteti:
Adam hukuklaryny we azatlyklaryny goramak baradaky komiteti
Geldiýew Kerimguly Gurbangulyýewiç
Saýlaw okrugy: 20-nji «Yzgant» saýlaw okrugy
Komiteti:
Halkara we parlamentara aragatnaşyklar baradaky komiteti
Işanguliýew Resul Gurbangulyýewiç
Saýlaw okrugy: 19-njy «Gökdepe» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ýerli wekilçilikli häkimiýet we öz-özüňi dolandyryş edaralary bilen işlemek baradaky komiteti
Gurbanow Maksatberdi Yslamberdiýewiç
Saýlaw okrugy: 18-nji «Bäherden» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ýerli wekilçilikli häkimiýet we öz-özüňi dolandyryş edaralary bilen işlemek baradaky komiteti
Rejepowa Çemen Saparmyradowna
Saýlaw okrugy: 17-nji «Galkynyş» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ýerli wekilçilikli häkimiýet we öz-özüňi dolandyryş edaralary bilen işlemek baradaky komiteti
Jafarow Sahyberdi Jelilberdiýewiç
Saýlaw okrugy: 16-njy «Gökje» saýlaw okrugy
Komiteti:
Kada-kanunçylyk baradaky komiteti
Annamanow Akmämmet Halmuhammedowiç
Saýlaw okrugy: 15-nji «Büzmeýin» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ylym, bilim, medeniýet we ýaşlar syýasaty baradaky komiteti
Mämmedow Döwranguly
Saýlaw okrugy: 14-nji «Ruhabat» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ýerli wekilçilikli häkimiýet we öz-özüňi dolandyryş edaralary bilen işlemek baradaky komiteti
Seýdibaýew Azat Nurberdiýewiç
Saýlaw okrugy: 13-nji «Köşi» saýlaw okrugy
Komiteti:
Daşky gurşawy goramak, tebigatdan peýdalanmak we agrosenagat toplumy baradaky komiteti
Geldiýewa Jeren Täçmyradowna
Saýlaw okrugy: 12-nji «Aşgabat» saýlaw okrugy
Komiteti:
Durmuş syýasaty baradaky komiteti
Myradowa Baýramgözel Myratmuhammedowna
Saýlaw okrugy: 11-nji «Bagtyýarlyk» saýlaw okrugy
Komiteti:
Daşky gurşawy goramak, tebigatdan peýdalanmak we agrosenagat toplumy baradaky komiteti
Durdyýew Serdar Gulmuhammedowiç
Saýlaw okrugy: 10-njy «Arçabil» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ýerli wekilçilikli häkimiýet we öz-özüňi dolandyryş edaralary bilen işlemek baradaky komiteti
Baýlyýew Batyr Orazdurdyýewiç
Saýlaw okrugy: 9-njy «Älem» saýlaw okrugy
Komiteti:
Kada-kanunçylyk baradaky komiteti
Görmekow Gurbanmyrat Baýrammyradowiç
Saýlaw okrugy: 8-nji «Dostluk» saýlaw okrugy
Komiteti:
Durmuş syýasaty baradaky komiteti
Agaýew Guwançmyrat Bagybekowiç
Saýlaw okrugy: 7-nji «Güneş» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ykdysady meseleler baradaky komiteti
Gulmanowa Dünýägözel Akmuhammedowna
Saýlaw okrugy: 5-nji «Parahatçylyk» saýlaw okrugy
Komiteti:
-
Owganow Saparmyrat Esenowiç
Saýlaw okrugy: 4-nji «Berkararlyk» saýlaw okrugy
Komiteti:
Ykdysady meseleler baradaky komiteti
Öwekowa Jennet Ýazberdiýewna
Saýlaw okrugy: 3-nji «Azatlyk» saýlaw okrugy
Komiteti:
Kada-kanunçylyk baradaky komiteti
Babaýew Kasymguly Gulmyradowiç
Saýlaw okrugy: 1-nji «Garaşsyzlyk» saýlaw okrugy
Komiteti:
Adam hukuklaryny we azatlyklaryny goramak baradaky komiteti